Kasulikud e-kursused

Kirjutan, et jagada teiega kogemust oma esimesest e-kursusest. Olen läbimas veebikoolitust “Digitaalsete õppematerjalide loomise põhimõtted”. Kursus on kokku pandud huvitavas e-kursuste loomise keskkonnas Eliademy.

See e-kursus oli väga huvitavalt ülesse ehitatud. Algselt pidid osalejad esitama ühe enda poolt koostatud digitaalse õppematerjali. Seejärel tutvuma kaaskursuslaste omadega ning neid kommenteerima. See oli väga huvitav osa, sest sain mitmeid häid ideid õppematerjalide koostamiseks.

Teise osana oli vaja tutvuda digitaalsete õppevahendite koostamise soovitustega, mille alusel analüüsisin enda õppematerjali ja seejärel koostasin paranduskava. See oli väga hea ja praktiline ülesanne, sest tulemuseks oli tunduvalt parem õppimist toetav digitaalne õppematerjal. Koolituse käigus sain selgeks Creative Commonsi litsentside kasutamise põhimõtted. Mulle väga meeldis selle kursuse juures, et kogu kursus ise oli ülesse ehitatud täpselt samadel põhimõtetel nagu osalejatele digitaalsete õppevahendite koostamist õpetati. Hea oli tõmmata paralleele ning õpitu jäi paremini meelde.

Kindlasti hakkan edaspidi oma koostatud õppematerjale põhjalikumalt analüüsima, sest mind üllatas, kui palju saab parendada oma enda tehtud materjali. Teise asjana hakkan kasutama Creative Commonsi litsentse.

Soovitan kõigile osaleda e-kursustel, sest

  • E-kursus toimub alati sulle valitud ajas ja kohas.
  • E-kursustel on palju praktilisi töid ning isemõtlemist.
  • Saad end täiendada iseseisvalt ja samas on “silm” peal, et sa seda ka teeksid.

Erinevate tasuta koolituste kohta saab ülevaate HITSA koolitulehelt. Oma kogemusi õpitust jagan ülima hea meelega. Tule ja küsi!

Sügisvaheajal toimus õpetajatele Infotehnoloogia ja koostöö koolitus

Sügisvaheajal toimus Pärnu-Jaagupi Põhikoolis õpetajatele Infotehnoloogia ja koostöö koolitus. See on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse poolt väljatöötatud täiendkoolitusprogrammi Digialgus üks osa. Koolitusel saime praktilisi näpunäiteid, kuidas õppetööd põnevamaks muuta ja õppisime erinevaid koostöö vahendeid. Koolituse viis Läbi Tiiu Leibur.

Siit loetelu mõnest vahvast vahendist, millega kursuse käigus tegelesime:

Classtools – keskkond, kus on mitmeid klassis kasutamiseks mõeldud vahendeid. Meie kasutasime nimekaruselli. Seda saab kohandada vajutades Edid/save nuppu ketta all ja sisestades vajaliku nimekirja inimestest.

Menimeter – keskkond kus on võimalik korraldada hääletusi, koostada sõnapilvi või avaldada arvamusi. Vastuseid saab sisestada arvuti või nutivahendi abil. Viisaka välimusega keskkond.

TeamUp – keskkond, mille abil saab suuremat hulka inimesi rühmadesse jaotada. Soovitatav on kasutada ainult eesnimesid, sest loodavad klassiruume ei saa muuta privaatseteks.

Pocket – praktiline lingikogu loomine internetilehtedest, videodest või piltidest. Lihtsustab nende uuesti leidmist suurest laiast internetist.

Lisaks testide või tagasiside keskkonnad: Kahoot, Quizizz, GoSoap Box.

Õppisime Google Formsi kaudu viktoriine tegema ning pistikprogramme, mis lihtsutavad andmete töötlust.

Ümberpööratud klassiruum

Õpetaja Meeli käis konverentsil Paikuse koolis, kus tutvustati ümberpööratud klassiruumi metoodikat. Kogutud teadmised saab edasi antud oma kooli õpetajatele ühisel koolitusel.

Ümberpööratud klassiruumi metoodikas on hea kasutada sellised keskkondi:

https://dotstorming.com/topic/5721a9898dbef3ee0072400a

https://edpuzzle.com/

https://www.emaze.com/

https://dotstorming.com/topic/571dccc36b2354e9003b4f09

 

Lastevanemate nutiõhtu

Lapsevanemad kutsusime kokku 14. aprillil, et üheskoos 1,5 tundi nutitada. Kui sügisel kutsusime appi Vanalinna kooli õpetajad, siis sel korral saime oma jõududega hakkama. Oli rõõm tõdeda, et projekti raames on õpetajad muutunud nutikamaks ja lapsed tänu sellele saanud huvitavamad tunnid. Nutiõhtul tutvustasime vanematele:

https://www.pjg.ee/pildigalerii/index.php?gallery=923&start=0

Digitarkust omandamas 23. märts 2016

Kevadvaheaja  pikk digipäev meie kooli õpetajatele toimus 23. märtsil. Koolitajateks oli seekord petaja Hille, kes selgitas google fromis testi tegemist ja kuidas sellest testist saab test, kus õpetaja saab koheselt tulemused ja õpilased saavad koheselt tagasiside tehtud tööle. Palju elevust õpetajate seas tekitasid koolitahvlites leiduvad matemaatika äpid.

Õpetaja Tiina tutvustas Airi koolitab veebilehte kui head tööriista õpetajale õppematerjalide koostamiseks ja leidmiseks.

Õpetaja Signe tutvustas Learningapps.org keskkonda.

Õpetaja Meeli jagas näpunäiteid QR koodi tegemiseks ja üheskoos vaadati üle koolitahvlites leiduvad äpid ja tutvuti äppide maailmaga.

Koolituspäev lõppes ühise väljasõiduga Are valda alpakade juurde.

Koolituspäev naaberkoolidele kevadvaheajal

Talvevaheaja koolitusel leppisime kokku, et kohtume jälle, et õppida digitarkus. 22. märtsil saimegi jälle kokku kolleegidega naaberkoolidest. Seekord oli koolitajaid kolma õpetajat. Õpetaja Meeli, Signe ja Tiina. Õpetaja Tiina jagas juhtnööre, kus võib leida uut ja huvitavat materjali. Üheskoos tegime valmis ristsõna kerge vaevaga http://worksheets.theteacherscorner.net/make-your-own/crossword/ keskkonnas. Ristsõna saab välja printida ja samas keskkonnas lahendada.

Õpetaja Signe õpetas kuidas ise luua harjutusi Learningapps.org keskkonnas. Üheskoos tegime mõistekaarti http://bubble.us/ keskkonnas.

Õpetaja Meeli näitas, kuidas teha QR koodi ja milleks see hea on. Üheskoos õpiti selgeks Quizlet.com keskkond. Palju rõõmu pakkus Äppide maailm meie tahvlites.

Digilised tegevused ehk arendused

Osaledes digipöördes on meie kooli tahvlite hulkkasvanud kaheksalt üheteistkümnele. Parema pildi kuvamiseks ostsime koolile Epson lähikuva projektori. Projektori töö põhimõtetest andis ülevaate meie tubli itimees Andrus. Tema digiline arendus on meie kooli tere-tahvel, kuhu õpetajad saavad koondada oma tööks vajalikud veebi aadressid  et õpilastel oleks kergem tööd alustada nii tahvlites kui ka arvutis.

 

Vaheajal digitarkust kogumas.

Digimeeskonnajuhi Meeli Tasase ettevõtmisel toimub 06. jaanuaril meie koolis õpetajate digitarkuse kogumise päev. Külla on kutsutud õpetajad Vahenurme ja Libatse koolidest, et ühiselt selgeks õppida, kuidas tundi uuel veerandil mitmekesistada nutivahenditega. Ühiselt sai läbi vaadatud answergarden, stickymoose, padlet, kahoot, quizizz ja plickeris keskkonnad.

http://www.parnupostimees.ee/3458607/parnu-jaagupi-kool-jagas-naabritele-digitarkust

1 2