Veebilinkide lühendamise vahendid – tervelt kolm tükki!

Vahel on vaja õpilastele öelda, et minge sinna ja sinna lehele. Veebilehtede aadressid on väga pikad ja neid on mõeldamatu sisse trükkida. Õnneks on olemas erinevad lehed nende aadresside lühendamiseks.

ENNE: https://www.worksheetworks.com/english/writing/foundations.html

Vahend: https://bitly.com/  PÄRAST: http://bit.ly/2DVy5gR

Vahend: http://lingid.ee/    PÄRAST: http://lingid.ee/DiScX

Vahend: https://tinyurl.com/create.php  PÄRAST: https://tinyurl.com/eestikalendrip-evad

Viimase puhul saab selle lõpu ise endale kujundada mina soovisin eestikalendripäevad (ei talu täpitähti).

Edukat katsetamist!

 

Wizer.me

Wizer.me on töölehtede koostamise keskkond, mida mina korduvalt eelmisel aastal kasutasin. See võimaldab luua erinevat tüüpi tööülesandeid. Valikvastused, lünkade täitmised, avatud vastused on olemas mitmetel testide koostamise keskkondadel, aga Wizer.me puhul on ka tabeli täitmine, mida mina mujal näinud ei ole.

Olen olemas ja juhendamas, kui kellelgi tekkis huvi 🙂 Omaette nokitsejatele on olemas Anne Krulli poolt koostatud tööjuhend SIIN.

Formative

Formative on ülesannete koostamise keskkond. Sinna on võimalik lisada pilte, videosid, eri tüüpi küsimusi ja lisaks on seal võimalus õpilasel vaba käega midagi visandada või siis pildile märkmeid teha. Seda teistes taolistes keskkondades ei ole. Hea keskkond, sest saad lisada juba valmis olevat materjali lihtsalt ülesse laadides ning sellele lisada tööülesande.