Järva-Jaani Gümnaasiumi külastus

6.03.2018 käisid grupp õpetajaid ja õpilasi Ettevõtlike koolidega Järvamaal Väätsa Põhikooli ja Järva-Jaani ümnaasiumit külastamas.

Väike kokkuvõte Järva-Jaani koolis nähtust ja meelde jäänust: Järva-Jaani Gümnaasium

Video on tehtud Microsoft Fotod programmiga, mis on enamikel kooli sülearvutitel olemas. Fotod saab mugavalt lisada arvutist, neid videos ümber tõsta, lisada piltidele tekste, muuta teksti stiili, lisada taustamuusika. Valminud video saab salvestada mp4 formaadis ja seda on lihtne kõikidesse keskkondadesse ülesse panna.

Esimene e-õppepäev kogetud

23.01.2017 toimus Pärnu-Jaagupi Põhikoolis esimene e-õppe päev. Sellel päeval õpilased ei tulnud koolimajja vaid õppisid arvuti vahendusel omas kodus ehk tegid e-õpet. Õpetajad osalesid sellel päeval Pärnus e-õppe päeva raames korraldatud õpitubades.

Õpilastel oli aega ülesandeid lahendada 8.30-16.00.  Arvestasime, et pered kellel õpib kodus arvuti taga enam kui üks laps saavad ülesandeid esitada pikema aja jooksul.  Lapsed, kellel ei olnud võimalik kodus e-õppes osaleda tulid kooli ja kasutasid Pärnu-Jaagupi Põhikool arvutiklassi arvuteid. Arvutiklassi arvuteid kasutasid sellel päeval 23 õpilast.

E-õppe päeval esines ka olukordi, mida oodata ei osanud, näiteks olid just sellel päeval mõned külad Halinga vallast elektrita. Õnneks kestis katkestus vaid paar tundi, ning õpilastel oli siiski võimalus e-õppel osaleda. Mul õnnestus rääkida ka 5.klassi õpilase Mariliisiga ning temale e-õppe päev meeldis. Talle meeldis see, et sai ise omas rütmis tegutseda. Samas ütles ta, et kogu õppimine ei tohiks kindlasti arvutis toimuda. Ka e-õpikute osas jäi ta skeptiliseks ning tõi välja, et need väsitavad silmi.

E-õppe päev toimus 23.01.2017 üheksas Pärnu linna koolis. Meie võime olla uhked, et oleme ainus kool maakonnast, kes osales Pärnu maakonna digipöörde jätkuprojektis.

Pärnu-Jaagupi Põhikooli eÕppe päev 23.01.2017

23.01.2017 toimub Pärnu-Jaagupi Põhikoolis esimene eÕppe päev. Sel päeval õpilased ei tule koolimajja ja ei istu koolipingis, vaid tunnid toimuvad veebipõhiselt, kasutades eesmärgipäraselt kaasaaegseid võimalusi ja tehnoloogiat.

E-õppepäev toimub sellel päeval mitmetes Pärnu linna ja maakonna koolides. Lisainfot eÕppe päeva kohta leiate SIIT.

E-õppe päeva eesmärk on arendada õpilaste digipädevusi ning luua eeldusi nende teadmiste ja oskuste paremaks kasutamiseks õppeprotsessides ning kujundada õpilastes vastutus- ja kohusetunnet ning koostööoskust.

E-õppepäeva korraldus õpilastele – eÕppe päeval õpilased kooli ei tule ja traditsioonilisi õppetunde ei toimu. Õpetajad valmistavad eelnevalt oma õpilastele ette digitaalsed õppematerjalid ja õpilased jäävad koju ning lahendavad õpetajate poolt antud õpiülesandeid arvuti vahendusel. Õppetöö maht on arvestuslikult 4 tundi ning koolipäeva ülejäänud aja soovitame õpilastel veeta aktiivselt näiteks õues liikudes. Ülesanded tuleb õpilastel lahendada ajavahemikul 09.00-16.00.

Detailne päeva kirjeldus ja ülesannete juhendid koondatakse Pärnu-Jaagupi Põhikooli digipöörde lehele, kus need on kõigile õpilastele eÕppe päeval kättesaadavad. Info õpilastele edastatakse lisaks läbi e-kooli ja e-maili.

Kui teie lapsel ei ole tehnilistel põhjustel võimalik (puudub arvuti või internetiühendus) sel päeval kodus õppida võimaldatakse tulla kooli ja kasutada kooli arvutiklassi arvutit.

Kõikidele Pärnu-Jaagupi Põhikoolis eÕppe päeva puudutavatele küsimustele saab vastused kirjutades aadressil: aile.jaansalu@pjkool.ee

Põnevat uut kogemust meile kõigile!!

Kooliümbruse turvalisus. 5.klassi uurimistöö

Inimeseõpetuse tunnis kaardistasime õpilastega kooliümbruse turvalisust. Õpilaste ülesandeks oli rühmaga leida ja pildistada kooliümbrusest erinevaid tervisele ohtlikke ja tervist tugevdavaid ning turvalisust suurendavaid kohti, objekte. Piltidest tuli koostada kollaaž ja järgmisel tunnil seda klassikaaslastele esitleda. anton anton2 IMG_0545 IMG_0546 Kaisa rühm 2 Kaisa rühm1

Rõhk vedelikus

8. klassi füüsikas jõudsime teema “Rõhk vedelikus” juurde. Õpilastele oli püstitatud uurimusküsimus: Millest sõltub rõhk vedelikus? Kõigil oli võimalik oma hüpoteesid püstitada. Hüpoteese kontrollisime arvutisimulatsiooni abil.

Esmaabi on võimalik õppida arvuti abil

8. klass õppis esmaabi õpetaja Eva eestvõtmisel arvuti abiga.

Vene keel huvitavaks

Meie kooli edumeelseim digiõpetaja on vene keele õpetaja Elle Redlich. Tema õpihimu ja iseuurimise tahe on viinud kõige edumeelsema õpetaja tiitlini. Õpetaja Elle oli keeleõpetajana algselt vastane kõikidele digivahenditele, kuid praeguseks on temast saanud õpetaja, kes aktiivselt toodab ise õppematerjali kõikides keeleõpetajate lemmikkeskkondades nagu Quizlet, Kahoot, Socrative ja Quizzes. Õpetaja Elle on tõeline nutiõpetaja, kes  ise tunneb rõõmu tehtud tööst ja kelle õpilased on igati motiveeritud õppima uuel moel.

Valmistume tasemetööks

6. klass on mitmes matemaatika tunnis harjutanud elektroonilise tasemetöö sooritamist.  Õpilased nägid, milliseid võimalusi on sellise töö tegemiseks. Osutus tunduvalt raskemaks, kui paberile lahendamine. Kahjuks on osade ülesannete korral antud ainult üks lahendusvariant, aga õpilased on õppinud ülesandeid ka erinevalt lahendama.

GeoGebra

6. klass on siiani joonestanud ja konstrueerinud joonlaua ja sirkli abil. Täna tegime tutvust programmiga GeoGebra. Õpilases tutvusid programmi võimalustega ja joonestasid õpitud jooni ja kujundeid. Saime hakkama ka peelgeldamisega ja lõigu poolitamisega. Mõnele oli üllatuseks, et tuli sarnane joonis kui vihikus.

1 2 3 6