Kolm võimalust kuidas teha PDF arvutis täidetavateks tööleheks

Kolm võimalust kuidas teha PDF dokument täidetavaks tööleheks. Soovitan kasutada kui sul on eriti hea värviline tööleht, mille tegemine mõnes keskkonnas on väga keeruline või kui on kindlasti vaja kasutada TV ja sa ei suuda enam laste käekirjasid saadetud piltide pealt lugeda.
1. Veebileht Liveworksheets.com – pead sisse logima või looma konto. Laed ülesse PDF ja seal märgid ära kohad, kuhu saab laps kirjutada. Jagamine käib lingiga, võimaldab jagada otse Google Classroomi. Palju ingliskeelseid valmis töölehti. Mõned näited eesti keeles: https://www.liveworksheets.com/worksheets/et/Eesti_keel/Eesti_keel/Poolitamine_rg1515289cp
Pikem videojuhend erinevate võimaluste kohta: https://www.youtube.com/watch?v=V5AM_qToJyc&feature=youtu.be
2. Online keskkond www.PDFescape.com. Ei nõua kontot, laed ülesse PDFi, märgid ära kohad kuhu laps kirjutab. Laed alla täidetava PDF dokumendi ja saadad lapsele. Tema täidab, salvestab ja saadab tagasi.
Kirjastus Mauruse poolne videoõpetus: https://youtu.be/hqDHv4dgJZ8
3. PDFi töötlus läbi google esitluse. Teed oma arvutis olevast PDFist pildi (näiteks Snippingtool abil), lood esitluse millele sisestad pildi ja lisad tekstiväljad. Jagad lastega nii, et teed igale ühele koopia classroomis.
Meeri Sild videoõpetus: https://youtu.be/yC_d5tR19J0

Kogumike koostamine Wakeleti abil

Wakelet  – mõnus keskkond erineva digisisu kogumiseks ja esitlemiseks
Mida saab seal teha?
  • koht kuhu õpilased saavad oma töid esitada
  • klassi uurimisprojektide tegemiseks
  • väljapääsu pileti kasutamiseks (exit ticket)
  • raamatu kokkuvõtete esitamiseks
  • portfoolio koostamiseks
  • õpilaste tööde kogumine/jagamine

Meie kooli näited:

Kollaaž: “MINA JA MINU HUVID, RÕÕMUD NING HIRMUD.”

Meie õpilaste kevadtervitused 2020

See on hea keskkond kuhu võib planeerida mõnda suuremat projekti, mida õpilased ise loovad või grupiga näiteks teevad. Idee: konnakulleste või mõne muu loodusnähtuse arengu igapäevase arengu jälgimine ja ülesse pildistamise kuskil kodu lähedal 🙂
Mõned head näited, mida see keskkond võimaldab teha:
Õpilaste uurimistöö Austraalia kohta:
Mõne õppeteema esitamine Wakeletiga:

Helisalvestuskeskkond Vocaroo

Mitmed meie kooli õpetajad kasutavad helisalvestuse keskkonda Vocaroo. Jagan teile lühikest õpetust selle kasutamise kohta.
Mina kasutan seda näiteks inglise keeles reeglite seletuste tegemiseks lastele. Õpilased tagasi saadavad oma lugemist ja sõnade hääldust mulle. Mul laps on salvestanud ilmekat lugemist ja saatnud õpetajale. Väga hea vahend kui ekraanisalvestus videot ei ole vaja parasjagu vaja teha.

 Vocaroo keskkond –  https://vocaroo.com/
1. Vajuta punasele mikrofonile
2. Arvuti küsib, kas lubada kasutada arvuti mikrofoni, vajuta luba või allow.
3. Siis hakkab koheselt  helisalvestamine pihta, saad sellest aru kui minutid jooksevad ja kandiline nupp punab keskel.
4. Lõpetamiseks vajuta seda sama punavat nuppu. Kui vajutad kolmnurgale siis saad kuulata kuidas jäi. Kui sa ei ole rahul siis vajuta ringnoolt ja saad uuesti teha (kui ringjoont vajutad siis kustub senine töö). Kui oled rahul siis vajuta Save & Share nuppu.
5. Helisalvestuse jagamine käib kahel võimalusel
  1. Kopeeri link mis ilmub sinna kastikesse
  2. Lae helisalvestus alla, arvutisse ja siis saad selle laadida ülesse ekooli või saata läbi e-maili nagu teisigi faile.

Esimesed ettevalmistused II e-õppepäevaks

18.01.2018 toimub II e-õppepäev Pärnu-Jaagupi Põhikoolis!

3.01.2018 toimus Pärnu-Jaagupi Põhikooli arvuti klassis õpetajate koolitus II e-õppepäeva ettevalmistamiseks.

Koolituse esimeses pooles tutvustas haridustehnoloog Aile Jaansalu paljude võimalustega keskkonda nimega Wordwall. See on keskkond, mis võimaldab koostada kiirelt ja lihtsalt õppemänge ja harjutusi, sama teemat kiirelt erinevate mängude kaudu õppida ning kogu loodud materjali töölehtedena vormistamist.

Wordwall on hea sest:

  • Õpilastel ei ole vaja sisse logida
  • Selge tagasiside õpetajale
  • Ajalise piirangu märkimine ülesannetele
  • Õppematerjali printimine töölehtedena
  • Erinevad õppeharjutused (Sarnaselt Quizletile)

Koolituse teises pooles tutvustasid õpetajad enda kasutatavaid keskkondasid kolleegidele.

Õpetaja Hille Uustammi juhendamisel saime katsetada keskkonda 99Math, mis on  tööriist matemaatika õpetajatele, mille abil saab peast arvutada ja korrutustabelit harjutada. Kui see kasutusele võtta, siis on võimalik saada tunni lõpus tagasiside tende teemade tundmise kohta, kogu klassilt 3 minuti jooksul.

Õpetaja Hele Nööri näitas kuidas kasutada keskkonda Quizalize. See on keskkond, mis lihtsustab õpilaste individuaalset õpetamist. Keskkond teeb õpilaste poolt lahendatud ülesannete põhjal kiire analüüsi ja annab märku, kes õpilastest vajab tähelepanu.

Õpetaja Eva Palk tutvustas meile gruppide genenreerimise keskkonda Flipquiz, mille abil on ekooli nimekirjade alusel kiirelt teha klassis gruppe. Kusjuures hiljem uurides on seal juures ka õpilaste valiku tööriist, mille abil siis näiteks järjekorda loosida.

 

 

 

 

Lähikuva projektorid!

IT taristu täiendamise toetusmeetme raames ja HITSA abiga saadi Eesti koolidesse 686 Hitachi interaktiivset projektorit. Meie kooli jõudis selle raames viis lähikuvaprojektorit. Nende projektorite kohta saab vaadata veebiseminari SIIT. Projektoriga töötavate õpetajate arvutites olev Octupuse programmi tarkvara tutvustus algab videol 32.45 minuti pealt.

Siin nimekiri keskkondadest, mida on videos edukalt nende projektoritega kasutatud:

  • Lihtne täringumäng raha kasutamisest: http://tsirkus.minuraha.ee
  • Aliase sõnaseletusmäng: https://www.keeleressursid.ee/alias/
  • Learningapps.com

Teised programmid Octupuse kõrval (nende võimalusi saate näha videolt).

  • Windows Ink tööruum – programm tahvli kasutamiseks.
  • Classflow – veebipõhine tööriist tahvli kasutamiseks.

 

Kandleplaat “Kandlekeelte helinal”

Meie oma kooli õpilaste poolt anti välja, sellel aastal loovööde koostamise käigus, päris oma heliplaat nimega “Kandlekeelte helinal”.

Plaadile salvestati 15 lugu väkekanneldel ja rahvakanneldel. Tegemist on kolmeliikmelise kandleansambliga, mille koosseisu kuuluvad Anne-Marie, Käthriin ja Kertu-Riin.

Esmasmuljet plaadist ja mõningatest lugudest saab kuulata allpool:

 

Lugu nr 2. Pärnu-Jaagupi labajalg

Lugu nr 7. Aleksandra valss Setomaa, esitab Kertu Riin Figol

Lugu nr 8. Rheinländer Kandlelugu Vändrast, esitab Anne Marie Tasane

Lugu nr 9. Imeliku polka Filmist Kevade, esitab Käthriin Aasa

Lugu nr 14. Liblika Valss Reigi kihelkond

Nipihommik: BroBotid ja nutiakadeemia.ee

Näitasin nipihommikul meie kooli uusimaid haridusroboteid ProBote, mille saime kingituseks Põhja-Pärnumaa Valla ja Inspaly poolt Robootikapäeva korraldamise eest.

Neid roboteid on väga hea kasutada näiteks geomeetriliste kujundite õppimisel, trigonomeetria ja geomeetria õppimisel ja nendega saab lihtsalt joonistada.

ProBote tegutsemas näete siit: https://www.youtube.com/watch?v=vq1B4ouTEuw (eesti keelne õpetus otse minult).

Lisaks soovitan teil vaadata esmaspäeva hommikuses Ringvaates olnud lehekülge, mille kaudu saab hinnata enda interneti nutikust ja seejärel annab leht soovitused kuhu peaks edasi liikuma. Seda lehte soovitan kindlasti jagada kõigiga, kes ei tunne ennast internetis päris kodus.
Lehekülge pääsete uudistama siit: http://www.nutiakadeemia.ee/

Järva-Jaani Gümnaasiumi külastus

6.03.2018 käisid grupp õpetajaid ja õpilasi Ettevõtlike koolidega Järvamaal Väätsa Põhikooli ja Järva-Jaani ümnaasiumit külastamas.

Väike kokkuvõte Järva-Jaani koolis nähtust ja meelde jäänust: Järva-Jaani Gümnaasium

Video on tehtud Microsoft Fotod programmiga, mis on enamikel kooli sülearvutitel olemas. Fotod saab mugavalt lisada arvutist, neid videos ümber tõsta, lisada piltidele tekste, muuta teksti stiili, lisada taustamuusika. Valminud video saab salvestada mp4 formaadis ja seda on lihtne kõikidesse keskkondadesse ülesse panna.

1 2 3 8