Järva-Jaani Gümnaasiumi külastus

6.03.2018 käisid grupp õpetajaid ja õpilasi Ettevõtlike koolidega Järvamaal Väätsa Põhikooli ja Järva-Jaani ümnaasiumit külastamas.

Väike kokkuvõte Järva-Jaani koolis nähtust ja meelde jäänust: Järva-Jaani Gümnaasium

Video on tehtud Microsoft Fotod programmiga, mis on enamikel kooli sülearvutitel olemas. Fotod saab mugavalt lisada arvutist, neid videos ümber tõsta, lisada piltidele tekste, muuta teksti stiili, lisada taustamuusika. Valminud video saab salvestada mp4 formaadis ja seda on lihtne kõikidesse keskkondadesse ülesse panna.

Sutori – interaktiivse vaheküsimustega ajatelje loomise vahend

6.01.2018 nipihommikul oli tutvustamisek ajatelje loomise vahend Sutori. Selles keskkonnas on võimalik koostada rohkete illustratsioonidega ajatelge, õpilased saavad koostada ajatelge samaaegselt ja hiljem seda jagada. Kui õpetaja koostab ajatelje saab määrata ta ülesande klassile. Õpilaste ligipääsuks on vaja neil sisse logida ning ühineda klassiga õpetaja antud koodi kaudu.

Lisaks tekstidele, piltidele ja videodele saab lisada veel ka küsimusi ja arutelusid. Õpetajal on pärast ülevaade õpilaste vastustest ja aruteludest.

Selle vahendiga koostatud ajatelgede näiteid on võimalik vaadata järgnevalt lehelt kerides alla poole: https://www.sutori.com/story/regions-of-europe

 

Veebilinkide lühendamise vahendid – tervelt kolm tükki!

Vahel on vaja õpilastele öelda, et minge sinna ja sinna lehele. Veebilehtede aadressid on väga pikad ja neid on mõeldamatu sisse trükkida. Õnneks on olemas erinevad lehed nende aadresside lühendamiseks.

ENNE: https://www.worksheetworks.com/english/writing/foundations.html

Vahend: https://bitly.com/  PÄRAST: http://bit.ly/2DVy5gR

Vahend: http://lingid.ee/    PÄRAST: http://lingid.ee/DiScX

Vahend: https://tinyurl.com/create.php  PÄRAST: https://tinyurl.com/eestikalendrip-evad

Viimase puhul saab selle lõpu ise endale kujundada mina soovisin eestikalendripäevad (ei talu täpitähti).

Edukat katsetamist!

 

WorkSheets – kui vajad lisaülesandeid kiirematele õpilastele.

Tänasel nipihommikul näitasin väljaprinditavate töölehtede genereerimise keskkonda Worksheet Works. Sellelt lehelt leiab kiirelt huvitavaid lisaülesandeid klassi kiirematele lastele.

Selles keskkonnas on olemas matemaatika, inglise keele ja geograafia töölehed. Need on jaotatud alateemadesse. Näiteks inglse keeles tähestik, sõnavara jne. Matemaatikas on olemas aritmeetika ja geomeetria ülesanded. Eriti hea leid sealt on geomeetriliste kujundite pinnalaotused, mida välja lõigata ja kokku kleepida. Geograafia osas on olemas eirnevad kaardid. Lisaks on lehel suur valik loogika ülesandeid. Lehtesid on võimalik kujundada valides näiteks kaartide detailsuse astet, ülesannete formaadi suurust ja mõnda asja veel.

Rakendused: Elf Yourself ja Just Dance Now

Täna hommikune nipihommik möödus väga lõbusalt. Tutvusime kahe rakendusega, milleks olid “Elf Yourself” ja “Just Dance Now“.

Elf yourself on meelelahutuslik rakendus, millega saab koostada väga lõbusa ja omanäolise jõulutervituse nutitelefoni või tahvli abiga.

Rakendust saab alla laadida siit: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.officemax.magicmirror.ElfYourSelf

Siin väike näide meie õpetajate poolt: Jõulutervitus!

Teine rakendus JustDanceNow on sõna otsese mõtte tantsima sundiv rakendus. Selle jaoks on vaja ühte arvutit ja nutitelefoni. Just Dance Now rakendus tuleb alla laadida telefoni ja seejärel arvuti veebibrauseriga minna justdancenow.com lehele.

Video järgi õigeid liigutusi tehes korjad punkte ning lõpuks on võimalik välja selgitada võitja. Rakenduse saab alla laadida siit: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubisoft.dance.JustDance

Selliseid tantsulisi sirutuspause saab teha ka lihtsalt youtubes olevate videode järgi tantsides. Selle jaoks mine: youtube.com ja sisesta otsingusse  “justdancenow”.


Nipihommik: PosterMyWall

Täna hommikul näitasin võimalusi Postermywall keskkonnas. See on keskkond, kus saab koostada plakateid, kaarte, kutseid, weebilehtede kujunduspilte jne. Olen õpilastega seda keskkonda kasutanud ning neil tuleb juba päris hästi välja. See on hea võimalus näiteks laste loodud luuletustest näituse loomiseks.

Mina tegin näiteks sellise kaardi ja meie jõululaada plakat on koostatud selles keskkonnas.

Tagasiside keskkond GoSoapBox

Eile nipihommikul näitasin keskkonda GoSoapBox, mis on õpilastelt kiire tagasiside saamise keskkond. Keskkond võimaldab teha kolme eri tüüpi tagasiside küsimist: nö “segadusmeeter” õpilased annavad hinnangu, kas said teemast aru, või miski jäi segaseks, valikvastustega küsimus ja avatud vastusega küsimus. See on keskkond, mida on väga hea kasutada kasvõi iga tunni (teema) lõpus järjepideva tagasiside saamiseks õpiastelt. Õpilased saavad vastata oma seadmega minnes keskkonna lehele www.gosoapbox.com ja sisestades õpetaja antud 8-kohalise koodi.

Teise asjana avastasin enda jaoks kuidas lihtsustada õpilaste poolt saadetud tööde kogumist läbi e-maili. Google forms pakub võimalust esitada ühe küsimuse tüübina õpilastel fail. Selle jaoks on vaja luua küsmustik kahe küsimusega “nimi” ja “lisa fail” ning õpilastele vastav link laiali saata. Nii on kogu kassi tööd ühes kohas ja ei ole vaja neid mööda postkasti taga ajada.

Samakõrgusjoonte õppimine loodusõpetuses

Välja on mõeldud üks vahva rakendus LandscapeAR, mille abil saab kujundada endale päris oma saare. Rakenduse abil saab õppida samakõrgusjoonte tähendust maastikule ülekantult. Rakendust kasutades tuleb meeles pidada järgnevat:

  • Jooned tuleb teha musta markeriga valgele paberile.
  • Joon peab olema ühendatud otsast lõpuni.
  • Joonte skanneerimiseks rakendusega aseta paber tumedale taustale.

Kõik, kellel huvi tulge minuga rakendust katsetama!

Wizer.me

Wizer.me on töölehtede koostamise keskkond, mida mina korduvalt eelmisel aastal kasutasin. See võimaldab luua erinevat tüüpi tööülesandeid. Valikvastused, lünkade täitmised, avatud vastused on olemas mitmetel testide koostamise keskkondadel, aga Wizer.me puhul on ka tabeli täitmine, mida mina mujal näinud ei ole.

Olen olemas ja juhendamas, kui kellelgi tekkis huvi 🙂 Omaette nokitsejatele on olemas Anne Krulli poolt koostatud tööjuhend SIIN.

1 2 3 4