Veebilinkide lühendamise vahendid – tervelt kolm tükki!

Vahel on vaja õpilastele öelda, et minge sinna ja sinna lehele. Veebilehtede aadressid on väga pikad ja neid on mõeldamatu sisse trükkida. Õnneks on olemas erinevad lehed nende aadresside lühendamiseks.

ENNE: https://www.worksheetworks.com/english/writing/foundations.html

Vahend: https://bitly.com/  PÄRAST: http://bit.ly/2DVy5gR

Vahend: http://lingid.ee/    PÄRAST: http://lingid.ee/DiScX

Vahend: https://tinyurl.com/create.php  PÄRAST: https://tinyurl.com/eestikalendrip-evad

Viimase puhul saab selle lõpu ise endale kujundada mina soovisin eestikalendripäevad (ei talu täpitähti).

Edukat katsetamist!

 

Tagasiside keskkond GoSoapBox

Eile nipihommikul näitasin keskkonda GoSoapBox, mis on õpilastelt kiire tagasiside saamise keskkond. Keskkond võimaldab teha kolme eri tüüpi tagasiside küsimist: nö “segadusmeeter” õpilased annavad hinnangu, kas said teemast aru, või miski jäi segaseks, valikvastustega küsimus ja avatud vastusega küsimus. See on keskkond, mida on väga hea kasutada kasvõi iga tunni (teema) lõpus järjepideva tagasiside saamiseks õpiastelt. Õpilased saavad vastata oma seadmega minnes keskkonna lehele www.gosoapbox.com ja sisestades õpetaja antud 8-kohalise koodi.

Teise asjana avastasin enda jaoks kuidas lihtsustada õpilaste poolt saadetud tööde kogumist läbi e-maili. Google forms pakub võimalust esitada ühe küsimuse tüübina õpilastel fail. Selle jaoks on vaja luua küsmustik kahe küsimusega “nimi” ja “lisa fail” ning õpilastele vastav link laiali saata. Nii on kogu kassi tööd ühes kohas ja ei ole vaja neid mööda postkasti taga ajada.

Maakondlik VARIA viktoriin

Sellel aastal korraldas Pärnumaa maakondlikku põhikoolide ja gümnaasiumite VARIA viktoriini Pärnu-Jaagupi Põhikool. Viktoriinist võttis osa 17 põhikooli ja 5 keskkooli või gümnaasiumi. Viktoriini tegime Plikcers keskkonda. Oli uus ja huvitav kogemus kõigi jaoks, sest seni on viktoriin toimunud traditsiooniliselt pliiatsite ja paberite abil. Seekord läks igal võistkonnal vaja vaid plickersi kaarti. Lähemalt saab keskkonnaga tutvuda siit: Plickers.

Formative

Formative on ülesannete koostamise keskkond. Sinna on võimalik lisada pilte, videosid, eri tüüpi küsimusi ja lisaks on seal võimalus õpilasel vaba käega midagi visandada või siis pildile märkmeid teha. Seda teistes taolistes keskkondades ei ole. Hea keskkond, sest saad lisada juba valmis olevat materjali lihtsalt ülesse laadides ning sellele lisada tööülesande.

 

Nearpod

Nearpod on testide koostamise keskkond, võimaluste poolest sarnane Socrative’le. Klassi saab lisada kuni 30 õpilast ning õpilastele ei ole vaja teha kontot vaid lihtsalt edastada kood, et alustada testiga. Küsimuste võimalused on avatud küsimused, pollid, testid valikvastustega, joonistada vastus, lünkade täitmine ning memoriin.