Järva-Jaani Gümnaasiumi külastus

6.03.2018 käisid grupp õpetajaid ja õpilasi Ettevõtlike koolidega Järvamaal Väätsa Põhikooli ja Järva-Jaani ümnaasiumit külastamas.

Väike kokkuvõte Järva-Jaani koolis nähtust ja meelde jäänust: Järva-Jaani Gümnaasium

Video on tehtud Microsoft Fotod programmiga, mis on enamikel kooli sülearvutitel olemas. Fotod saab mugavalt lisada arvutist, neid videos ümber tõsta, lisada piltidele tekste, muuta teksti stiili, lisada taustamuusika. Valminud video saab salvestada mp4 formaadis ja seda on lihtne kõikidesse keskkondadesse ülesse panna.

Haridurobotite promopäev Vanalinna Põhikoolis

Eile käisime õpetajatega tutvumas erinevate haridusrobotitega. Vahendeid tutvustasid Insplay esindajad ning tutvumas käisid nendega ligi 40 õpetajat. Meie koolist Aile Jaansalu, Meeli Tasane, Helen Mitt ja Anneli Sassor.

Oli väga põnev ning hariv käik, mille raames valisime välja ka robotid, millega meid Robootikapäeva projektis osalemise eest tänatakse. Nimelt hakkavad meie ainetunde huvitavamaks muutma Pro-Bot robotid, mida saab kasutada näiteks matemaatikas ja kunstiõpetuses.

#100 tundi robootikatundi Pärnu õpilastele

14.02.2018 viiakse Pärnu koolides läbi 100 robootikatundi. Projekti märksõnaks on #EV100 ning sellega soovitakse kinkida Eestile rohkem tehnoloogiateadlikke noori.

Ka Pärnu-Jaagupi Põhikool annab oma panuse nendesse tundidesse. Nimelt korraldavad õpetajad 14.02.2018 vähemalt 10 ainetundi kasutades erinevaid robootilisi vahendeid. Õpilased saavad oma teadmisi kinnisada kasutades BeeBote, Edisoni haridusroboteid ja Makey Makey elektrilisi komplekte.

Projektiga seoses toimus 05.02.2018 õpetajate õppepäev Pärnus, kus osales Aile Jaansalu.

 

 

Veebilinkide lühendamise vahendid – tervelt kolm tükki!

Vahel on vaja õpilastele öelda, et minge sinna ja sinna lehele. Veebilehtede aadressid on väga pikad ja neid on mõeldamatu sisse trükkida. Õnneks on olemas erinevad lehed nende aadresside lühendamiseks.

ENNE: https://www.worksheetworks.com/english/writing/foundations.html

Vahend: https://bitly.com/  PÄRAST: http://bit.ly/2DVy5gR

Vahend: http://lingid.ee/    PÄRAST: http://lingid.ee/DiScX

Vahend: https://tinyurl.com/create.php  PÄRAST: https://tinyurl.com/eestikalendrip-evad

Viimase puhul saab selle lõpu ise endale kujundada mina soovisin eestikalendripäevad (ei talu täpitähti).

Edukat katsetamist!

 

WorkSheets – kui vajad lisaülesandeid kiirematele õpilastele.

Tänasel nipihommikul näitasin väljaprinditavate töölehtede genereerimise keskkonda Worksheet Works. Sellelt lehelt leiab kiirelt huvitavaid lisaülesandeid klassi kiirematele lastele.

Selles keskkonnas on olemas matemaatika, inglise keele ja geograafia töölehed. Need on jaotatud alateemadesse. Näiteks inglse keeles tähestik, sõnavara jne. Matemaatikas on olemas aritmeetika ja geomeetria ülesanded. Eriti hea leid sealt on geomeetriliste kujundite pinnalaotused, mida välja lõigata ja kokku kleepida. Geograafia osas on olemas eirnevad kaardid. Lisaks on lehel suur valik loogika ülesandeid. Lehtesid on võimalik kujundada valides näiteks kaartide detailsuse astet, ülesannete formaadi suurust ja mõnda asja veel.

Rakendused: Elf Yourself ja Just Dance Now

Täna hommikune nipihommik möödus väga lõbusalt. Tutvusime kahe rakendusega, milleks olid “Elf Yourself” ja “Just Dance Now“.

Elf yourself on meelelahutuslik rakendus, millega saab koostada väga lõbusa ja omanäolise jõulutervituse nutitelefoni või tahvli abiga.

Rakendust saab alla laadida siit: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.officemax.magicmirror.ElfYourSelf

Siin väike näide meie õpetajate poolt: Jõulutervitus!

Teine rakendus JustDanceNow on sõna otsese mõtte tantsima sundiv rakendus. Selle jaoks on vaja ühte arvutit ja nutitelefoni. Just Dance Now rakendus tuleb alla laadida telefoni ja seejärel arvuti veebibrauseriga minna justdancenow.com lehele.

Video järgi õigeid liigutusi tehes korjad punkte ning lõpuks on võimalik välja selgitada võitja. Rakenduse saab alla laadida siit: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ubisoft.dance.JustDance

Selliseid tantsulisi sirutuspause saab teha ka lihtsalt youtubes olevate videode järgi tantsides. Selle jaoks mine: youtube.com ja sisesta otsingusse  “justdancenow”.


Nipihommik: PosterMyWall

Täna hommikul näitasin võimalusi Postermywall keskkonnas. See on keskkond, kus saab koostada plakateid, kaarte, kutseid, weebilehtede kujunduspilte jne. Olen õpilastega seda keskkonda kasutanud ning neil tuleb juba päris hästi välja. See on hea võimalus näiteks laste loodud luuletustest näituse loomiseks.

Mina tegin näiteks sellise kaardi ja meie jõululaada plakat on koostatud selles keskkonnas.

Tagasiside keskkond GoSoapBox

Eile nipihommikul näitasin keskkonda GoSoapBox, mis on õpilastelt kiire tagasiside saamise keskkond. Keskkond võimaldab teha kolme eri tüüpi tagasiside küsimist: nö “segadusmeeter” õpilased annavad hinnangu, kas said teemast aru, või miski jäi segaseks, valikvastustega küsimus ja avatud vastusega küsimus. See on keskkond, mida on väga hea kasutada kasvõi iga tunni (teema) lõpus järjepideva tagasiside saamiseks õpiastelt. Õpilased saavad vastata oma seadmega minnes keskkonna lehele www.gosoapbox.com ja sisestades õpetaja antud 8-kohalise koodi.

Teise asjana avastasin enda jaoks kuidas lihtsustada õpilaste poolt saadetud tööde kogumist läbi e-maili. Google forms pakub võimalust esitada ühe küsimuse tüübina õpilastel fail. Selle jaoks on vaja luua küsmustik kahe küsimusega “nimi” ja “lisa fail” ning õpilastele vastav link laiali saata. Nii on kogu kassi tööd ühes kohas ja ei ole vaja neid mööda postkasti taga ajada.

Kasulikud e-kursused

Kirjutan, et jagada teiega kogemust oma esimesest e-kursusest. Olen läbimas veebikoolitust “Digitaalsete õppematerjalide loomise põhimõtted”. Kursus on kokku pandud huvitavas e-kursuste loomise keskkonnas Eliademy.

See e-kursus oli väga huvitavalt ülesse ehitatud. Algselt pidid osalejad esitama ühe enda poolt koostatud digitaalse õppematerjali. Seejärel tutvuma kaaskursuslaste omadega ning neid kommenteerima. See oli väga huvitav osa, sest sain mitmeid häid ideid õppematerjalide koostamiseks.

Teise osana oli vaja tutvuda digitaalsete õppevahendite koostamise soovitustega, mille alusel analüüsisin enda õppematerjali ja seejärel koostasin paranduskava. See oli väga hea ja praktiline ülesanne, sest tulemuseks oli tunduvalt parem õppimist toetav digitaalne õppematerjal. Koolituse käigus sain selgeks Creative Commonsi litsentside kasutamise põhimõtted. Mulle väga meeldis selle kursuse juures, et kogu kursus ise oli ülesse ehitatud täpselt samadel põhimõtetel nagu osalejatele digitaalsete õppevahendite koostamist õpetati. Hea oli tõmmata paralleele ning õpitu jäi paremini meelde.

Kindlasti hakkan edaspidi oma koostatud õppematerjale põhjalikumalt analüüsima, sest mind üllatas, kui palju saab parendada oma enda tehtud materjali. Teise asjana hakkan kasutama Creative Commonsi litsentse.

Soovitan kõigile osaleda e-kursustel, sest

  • E-kursus toimub alati sulle valitud ajas ja kohas.
  • E-kursustel on palju praktilisi töid ning isemõtlemist.
  • Saad end täiendada iseseisvalt ja samas on “silm” peal, et sa seda ka teeksid.

Erinevate tasuta koolituste kohta saab ülevaate HITSA koolitulehelt. Oma kogemusi õpitust jagan ülima hea meelega. Tule ja küsi!

1 2 3